Yeni Dünya

Günümüzde teknolojinin geldiği seviye oldukça etkileyici olmasına rağmen, beraberinde çeşitli problemleri de getiriyor ne yazık ki. Artık sadece kapital, pazarlama ve reklamın ışıltılı dünyası, tüketim çılgınlığı konuşulmuyor bugünlerde. Değişimin ayak sesleri gitgide daha fazla duyulmakta. Bir yanda şiddeti giderek artan popüler kültür baskısı ve tüketim çılgınlığı sürerken diğer yanda devletlerin otoriter yönetimlere kaymaya başlaması, kapitalizmin artık kaynaklar ve insanlığın geleceği bakımından verimli yönetilemiyor olması gibi nedenlerden dolayı alternatif yaklaşımlar ortaya çıkmaya başladı.

Evrilmeye başlayan eski dünya artık sürdürülebilir, adil, minimalist ve insancıl yaklaşımlara ihtiyaç duymakta ve özellikle “Z Kuşağı” da denilen jenerasyon tarafından yoğun biçimde talep görmektedir. Ne mutlu ki artık bu talebin önüne geçmek mümkün değil.

İşte bu yeni dünya giderek yaklaşmaya başlarken, daha yaşanabilir ve adil bir gezegen için ortaya atılan, minimalizm, sürdürülebilirlik, ortak değerler, sosyal gelir dağılımı gibi kavramlar karşısında, devletlerin, medyanın, şirketlerin ve toplumların duruşunun ne olacağı oldukça önem taşımakta.

Yeni nesile daha yaşanılır bir dünya bırakabilmek için hepimizin bu değişime olumlu anlamda katkıda bulunması süreç için çok değerli bir ivme olacaktır muhakkak. Bireysel olarak yaptıklarımız önce toplumsal değişimleri daha sonra da küresel değişimi başlatacaktır.

Gezegenimiz için çok geç olmadan, birer dünya vatandaşı olduğumuzun bilincinde, üzerimize düşeni yapmalıyız. Blogumuzun ilk yazısı olan bu giriş yazısı zamanla farklı ama bağlantılı konularda kafa yormamızı sağlayacak diğer yazıların başlangıcı olsun.

Hadi! Başlayalım o zaman!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s